Książki o podróżowaniu na każdą porę roku

Podróże kształcą, lecz równie wartościowe są książki podróżnicze, po które warto sięgać nie tylko przed wyjazdem. Czytając literaturę podróżniczą, rozwijamy naszą wiedzę na temat świata i przenosimy się do miejsc, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Czytanie jest najtańszą formą podróży, a także okazją, by znaleźć miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić. Sprawdź najlepsze książki podróżnicze, które przygotowaliśmy na każdą porę roku.

Wiosenne wędrówki z Macfarlanem

Kiedy słońce zaczyna coraz mocniej świecić, a zima odchodzi w niepamięć, chętniej wychodzimy z domów i udajemy się na piesze wycieczki. Wiosną szczególnie warto więc sięgnąć po książkę „Szlaki. Opowieści o wędrówkach” autorstwa Roberta Macfarlane’a, dzięki której wspólnie z autorem przemierzysz zapomniane szlaki Anglii, Szkocji, Hiszpanii, prowincji Sichuan i Palestyny.

Letnia wyprawa do Omanu

Wakacje to dobry czas na odkrywanie obcych kultur, dlatego na lato szczególnie polecamy książkę Agaty Romaniuk „Z miłości? To współczuję”, w której autorka opisuje swoje przeżycia z lat spędzonych w Omanie. To książka, która burzy stereotypy, a przy tym pozwala odkryć nieznany dotąd świat.

Lasy i chaty na jesień

Hotel spa to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc po sezonie wakacyjnym. Jesienią warto więc sięgnąć po książki opisujące nie tyle naturę, co niezwykłe wytwory ludzkich rąk, takie jak te zgromadzone w zbiorze „Cabin porn. Podróż przez marzenia – lasy i chaty na krańcach świata”. To bogato ilustrowana książka pełna inspiracji, która opisuje niezwykłe historie ludzi i ich leśnych domów.

Mroźna Północ idealna na zimowe wieczory

Jeśli zima, to oczywiście Skandynawia! W ofertach wydawnictw można obecnie znaleźć wiele książek podróżniczych, których tematem przewodnim są kraje skandynawskie. Miłośnicy mroźnej Północy powinni sięgnąć po reportaż Ilony Wiśniewskiej „Hen. Na północy Norwegii”, w którym znajdą nie tylko ciekawostki na temat życia w Finnmarku, lecz przede wszystkim niezwykłą atmosferę i historie żyjących tam ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *