5 rzeczy, które musisz mieć w swojej torbie podróżnej

Wakacje to czysta przyjemność, jednak pakowanie się na urlop dla większości z nas jest prawdziwym utrapieniem. Nawet na tydzień przed wyjazdem warto zacząć obserwować swoje codzienne nawyki i tworzyć listę rzeczy, których nie możemy zapomnieć. W ten sposób zredukujemy stres przed samą podróżą i spakujemy wszystko to, co znalazło się na liście. Jeśli jednak zarezerwowałeś hotel spa na jutro i nie masz już czasu na tworzenie listy, sprawdź, czy w twojej torbie znalazły się poniższe rzeczy.

#1 Kosmetyki i środki higieniczne

Wśród przedmiotów, których najczęściej zapominamy, znajdują się bez wątpienia kosmetyki. Wszystko przez to, że używamy ich także rano, dlatego nie możemy spakować ich odpowiednio wcześnie. Pamiętaj o szczoteczce do zębów, kremach, kosmetykach do kąpieli oraz środkach higienicznych. Na szczęście większość z nich razie potrzeby możesz dokupić na miejscu.

#2 Leki na receptę

Jeśli przyjmujesz leki, pamiętaj, by trzy razy sprawdzić, czy na pewno znalazły się one w twojej torbie. Leków na receptę nie kupisz w pierwszej lepszej aptece, dlatego brak niezbędnych środków leczniczych może skutkować wcześniejszym powrotem do domu lub szukaniem lekarza na wakacjach.

#3 Dokumenty i pieniądze

Wakacje bez karty płatniczej? To najgorszy z możliwych scenariuszy. Oprócz gotówki lub karty pamiętaj również o najważniejszych dokumentach, takich jak dowód, prawo jazdy, legitymacja studencka czy bilet na pociąg.

#4 Ładowarka lub powerbank

Twój najnowszy smartfon ma aż 3 aparaty i nie możesz się doczekać, aż zaczniesz robić nim zdjęcia? Nie zapomnij o ładowarce, bez której urządzenie z pewnością nie przetrwa urlopu. Do popularnych modeli z łatwością pożyczysz zasilacz, jednak zawsze warto mieć przy sobie ładowarkę lub powerbank.

#5 Ubrania na każdą pogodę

Nigdy nie ufaj w 100% prognozie pogody i bądź gotów na każdą sytuację. Oprócz letniej odzieży spakuj kurtkę przeciwdeszczową, pełne buty i ciepły sweter – może i zajmą trochę więcej miejsca w torbie, ale mogą okazać się nieocenione na wakacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *